Portál Práce


Pro zaměstnance

Když jsem obětí bossingu – bojovat, či odejít?

17.07.2013

Ne vždy jsou vztahy mezi zaměstnanci a vedením ideální. Občas dochází k neporozumění anebo k neshodám mezi oběma stranami, atmosféra na pracovišti se stává vypjatou a čas strávený v práci nás netěší, ba naopak. V některých případech však zajde situace natolik daleko, až se pro zaměstnance stává neúnosnou. Hovoříme zde o šikaně ze strany zaměstnavatele.

celý článek

Kategorie: Pro zaměstnance

Otázky u pohovoru – na co se připravit?

19.10.2013

Pohovor je pro většinu z nás stresující záležitostí. Zároveň se však jedná o nevyhnutelnou součást přijímání nového zaměstnance, který má díky pohovoru možnost prezentovat své schopnosti a zkušenosti, ukázat se takzvaně „v nejlepším světle“ a dokázat potenciálnímu zaměstnavateli či personalistovi, že právě on/ona je pro výkon dané práce nejlepším kandidátem.

celý článek

Kategorie: Pro zaměstnance

Sedavé zaměstnání – jak na něj vyzrát?

16.06.2014

Většina z nás si při práci mnoho pohybu neužije – v zaměstnání obvykle sedíme po celou pracovní dobu, a to má samozřejmě neblahé dopady na naše zdraví. To už je úděl dnešní „počítačové“ doby. Co tedy můžeme dělat proto, abychom se cítili lépe, aby náš organismus netrpěl, aniž bychom měnili své zaměstnání?

celý článek

Kategorie: Pro zaměstnance

Stres v práci

25.06.2014

Stres vyvolaný pracovními povinnostmi trápí mnohé z nás. Ne každý se však dokáže se stresem vypořádat natolik, aby negativně neovlivňoval jeho pracovní výkon, zejména pak psychický i fyzický stav. Existují však určité techniky a způsoby, jak tento nežádoucí jev zmírnit či odstranit.

celý článek

Kategorie: Pro zaměstnance

Práce z domova

05.07.2014

V současné době mnoho lidí řeší problémy s nedostatkem financí. Možné řešení se dá najít v přivýdělku z domova. Ovšem sehnat solidní nabídku domácí práce bez podvodu může být velký problém.

celý článek

Kategorie: Pro zaměstnance

Práce při mateřské a rodičovské dovolené

07.07.2014

Příchod nového člena rodiny přináší nejen velikou radost, ale také navýšení výdajů na domácnost a na potřeby pro miminko. Mnohé rodiny se tak dostávají do finanční tísně, a pokud nestačí peníze, je nutné situaci řešit přivýdělkem nebo návratem do zaměstnání. Pokud chcete na rodičovské či mateřské dovolené pracovat, můžete, ale je třeba splnit určité podmínky, abyste nepřišly o vyplácené dávky.

celý článek

Kategorie: Pro zaměstnance

Teambuilding

29.07.2014

Teambuilding, tedy budování týmu, je účinnou metodou cíleného rozvoje týmu, stmelování kolektivu a rozvíjení některých potřebných dovedností. Podstatou celého procesu je zejména učení se na základě vlastních prožitků. Teambuilding je jistým přínosem pro každou firmu.

celý článek

Kategorie: Pro zaměstnance

Firemní večírky a jejich možná úskalí

06.08.2014

Pro někoho dlouho očekávaná příjemná událost, pro jiného jen nutné zlo, které je třeba vytrpět. Řeč je o firemních večírcích. Jaké jsou rizikové faktory těchto oslav a co je dobré před večírkem zvážit?

celý článek

Kategorie: Pro zaměstnance

Nepřítel práce zvaný syndrom vyhoření

29.08.2014

Díky výkonu náročného či stresujícího povolání se můžeme dostat do stadia, kdy z nás vyprchá veškerá chuť do práce, cítíme se zoufalí a bezmocní. Řeč je o syndromu vyhoření. Čím se tento stav vyznačuje, jaké jsou možnosti nápravy a zejména: jak syndromu vyhoření předcházet?

celý článek

Kategorie: Pro zaměstnance

Firemní dress code

10.09.2014

Dobrá image firmy má jistou spojitost také se stylem oblékání zaměstnanců. Oblečení je naší vizitkou, vypovídá o našem vztahu k okolí i k sobě samému a vyjadřujeme jím také své postavení. Někteří zaměstnavatelé tedy dbají na to, aby se jejich zaměstnanci oblékali reprezentativně a elegantně. Jedná se o takzvaný firemní dress code.

celý článek

Kategorie: Pro zaměstnance