Portál Práce


Pro firmy

Teambuilding

29.07.2014

Teambuilding, tedy budování týmu, je účinnou metodou cíleného rozvoje týmu, stmelování kolektivu a rozvíjení některých potřebných dovedností. Podstatou celého procesu je zejména učení se na základě vlastních prožitků. Teambuilding je jistým přínosem pro každou firmu.

celý článek

Kategorie: Pro firmy

Firemní večírky a jejich možná úskalí

06.08.2014

Pro někoho dlouho očekávaná příjemná událost, pro jiného jen nutné zlo, které je třeba vytrpět. Řeč je o firemních večírcích. Jaké jsou rizikové faktory těchto oslav a co je dobré před večírkem zvážit?

celý článek

Kategorie: Pro firmy

Konkurenční doložka

02.11.2014

Konkurenční doložka slouží k ochraně zaměstnavatele a jeho výdělečné činnosti před konkurencí a zneužitím získaných informací a údajů zaměstnancem. Proto musí zaměstnanec podepsat tuto doložku a dodržet podmínky v ní stanovené. Princip doložky spočívá v tom, že zaměstnanec po rozvázání pracovního poměru se zaměstnavatelem nesmí vykonávat konkurenční činnost proti svému dřívějšímu zaměstnavateli, která by jej mohla poškodit a to po dobu maximálně 1 roku.

celý článek

Kategorie: Pro firmy

Motivace zaměstnanců

16.11.2014

Řada manažerů i ředitelů podniků a firem si neuvědomuje, jak velký potenciál ve své společnosti mají. Nedoceňují skutečnost, že by jejich podnik mohl mnohem lépe prosperovat, kdyby se více zaměřili na své zaměstnance. Je totiž pravdou, že správným přístupem k zaměstnancům a jejich motivací lze významně ovlivnit – zvýšit jejich pracovní výkon a celkový přístup k práci. Což má za následek vyšší prosperitu a větší konkurenceschopnost pro podnik či firmu.

celý článek

Kategorie: Pro firmy

Rozvázání pracovního poměru

22.12.2014

V předchozím článku je popsána možnost ukončení pracovního poměru mezi zaměstnavatelem a zaměstnancem formou výpovědi. Jsou však i další možnosti rozvázání pracovního poměru. Konkrétně se zde zaměříme na dohodu, okamžité zrušení a zrušení ve zkušební době.

celý článek

Kategorie: Pro firmy

Nezaměstnanost v ČR klesla

13.04.2015

Již jsme vás informovali o zlepšování situace v oblasti trhu práce – jednalo se o zvýšení průměrné mzdy, díky čemuž si polepšila průměrně jedna třetina obyvatel. Podle posledních údajů Úřadu práce se však dostavilo zlepšení situace i v jiných oblastech. Mezi únorem a lednem, tohoto roku, došlo ke snížení počtu nezaměstnaných. Konkrétně šlo o snížení ze 7,7 % na 7,5 %. Pro někoho se to může jevit jako malá změna, není to však pravda. I tyto malé kroky ke zlepšení jsou velmi podstatné.

celý článek

Kategorie: Pro firmy