Portál Práce


Hledání práce

Otázky u pohovoru – na co se připravit?

19.10.2013

Pohovor je pro většinu z nás stresující záležitostí. Zároveň se však jedná o nevyhnutelnou součást přijímání nového zaměstnance, který má díky pohovoru možnost prezentovat své schopnosti a zkušenosti, ukázat se takzvaně „v nejlepším světle“ a dokázat potenciálnímu zaměstnavateli či personalistovi, že právě on/ona je pro výkon dané práce nejlepším kandidátem.

celý článek

Kategorie: Hledání práce

Jak hledat práci?

01.05.2014

Pokud přijdeme o zaměstnání, je to velmi nepříjemné. Zvlášť v dnešní době, kdy najít dobrou práci je nelehký úkol. Je však třeba se s tím vyrovnat a co nejrychleji začít situaci řešit. Ze všeho nejdříve se jděte zaevidovat na nejbližší úřad práce a podejte o tom zprávu také zdravotní pojišťovně. Poté nastává čas samotného hledání nové práce.

celý článek

Kategorie: Hledání práce

Personální agentury

14.05.2014

Pokud hledáte zaměstnání, jednou z možností je obrátit se na personální agenturu. Těchto agentur existuje značné množství a jejich nespornou výhodou je, že se na těchto místech koncentruje větší počet pracovních nabídek, čímž se vám hledání usnadňuje a navíc se zvyšuje pravděpodobnost úspěchu nalezení zaměstnání vhodného právě pro vás.

celý článek

Kategorie: Hledání práce

Řeč těla – na co si dát pozor u pohovoru

29.06.2014

V rámci komunikace je třeba věnovat dostatečnou pozornost nejen verbální složce, ale také té neverbální, do které řadíme mimo jiné řeč těla. Svými postoji či pohyby o sobě často můžeme prozradit i to, co jsme původně neměli plánu. To však platí i naopak – díky vhodné a kontrolované řeči těla můžeme zanechat ve druhých lidech velmi pozitivní dojem. A přesně to je cílem u přijímacího pohovoru.

celý článek

Kategorie: Hledání práce

Co je důležité vědět při volbě rekvalifikačního kurzu?

19.10.2014

Rekvalifikace znamená získání kvalifikace pro vykonávání nového druhu zaměstnání nebo se může jednat o doplňující formu kvalifikace pro současnou profesi. Lidé nastupují zpravidla do rekvalifikačního kurzu v případě, že přišli o práci a potřebují najít novou nebo jej volí jako doplnění potřebného vzdělání ke svému současnému zaměstnání, například z důvodu kariérního postupu. Co tedy znamená vlastní pojem „rekvalifikace“? Jaké jsou její podmínky a jak si nejlépe najít správný kurz?

celý článek

Kategorie: Hledání práce

Jaké máte možnosti přivýdělku na mateřské a rodičovské dovolené?

09.11.2014

Většina žen, které nastoupí na mateřskou dovolenou, se musí na dlouho dobu vzdát své práce a kariéry. Existují však možnosti vedlejšího přijmu, který žádným způsobem neodporuje zákonným podmínkám vyplácení mateřské a rodičovské dovolené. Jaké jsou tyto způsoby přivýdělku? A jak můžete získat peníze navíc i na rodičovské dovolené? A jaké jsou podmínky k těmto přivýdělkům?

celý článek

Kategorie: Hledání práce

Nezaměstnanost v ČR klesla

13.04.2015

Již jsme vás informovali o zlepšování situace v oblasti trhu práce – jednalo se o zvýšení průměrné mzdy, díky čemuž si polepšila průměrně jedna třetina obyvatel. Podle posledních údajů Úřadu práce se však dostavilo zlepšení situace i v jiných oblastech. Mezi únorem a lednem, tohoto roku, došlo ke snížení počtu nezaměstnaných. Konkrétně šlo o snížení ze 7,7 % na 7,5 %. Pro někoho se to může jevit jako malá změna, není to však pravda. I tyto malé kroky ke zlepšení jsou velmi podstatné.

celý článek

Kategorie: Hledání práce