Portál Práce


Přijímací řízení

Jak hledat práci?

01.05.2014

Pokud přijdeme o zaměstnání, je to velmi nepříjemné. Zvlášť v dnešní době, kdy najít dobrou práci je nelehký úkol. Je však třeba se s tím vyrovnat a co nejrychleji začít situaci řešit. Ze všeho nejdříve se jděte zaevidovat na nejbližší úřad práce a podejte o tom zprávu také zdravotní pojišťovně. Poté nastává čas samotného hledání nové práce.

celý článek

Kategorie: Přijímací řízení

Personální agentury

14.05.2014

Pokud hledáte zaměstnání, jednou z možností je obrátit se na personální agenturu. Těchto agentur existuje značné množství a jejich nespornou výhodou je, že se na těchto místech koncentruje větší počet pracovních nabídek, čímž se vám hledání usnadňuje a navíc se zvyšuje pravděpodobnost úspěchu nalezení zaměstnání vhodného právě pro vás.

celý článek

Kategorie: Přijímací řízení

Řeč těla – na co si dát pozor u pohovoru

29.06.2014

V rámci komunikace je třeba věnovat dostatečnou pozornost nejen verbální složce, ale také té neverbální, do které řadíme mimo jiné řeč těla. Svými postoji či pohyby o sobě často můžeme prozradit i to, co jsme původně neměli plánu. To však platí i naopak – díky vhodné a kontrolované řeči těla můžeme zanechat ve druhých lidech velmi pozitivní dojem. A přesně to je cílem u přijímacího pohovoru.

celý článek

Kategorie: Přijímací řízení