Portál Práce


Články

Práce z domova

05.07.2014

V současné době mnoho lidí řeší problémy s nedostatkem financí. Možné řešení se dá najít v přivýdělku z domova. Ovšem sehnat solidní nabídku domácí práce bez podvodu může být velký problém.

celý článek

Kategorie: Ostatní, Pro zaměstnance

Řeč těla – na co si dát pozor u pohovoru

29.06.2014

V rámci komunikace je třeba věnovat dostatečnou pozornost nejen verbální složce, ale také té neverbální, do které řadíme mimo jiné řeč těla. Svými postoji či pohyby o sobě často můžeme prozradit i to, co jsme původně neměli plánu. To však platí i naopak – díky vhodné a kontrolované řeči těla můžeme zanechat ve druhých lidech velmi pozitivní dojem. A přesně to je cílem u přijímacího pohovoru.

celý článek

Kategorie: Hledání práce, Přijímací řízení

Stres v práci

25.06.2014

Stres vyvolaný pracovními povinnostmi trápí mnohé z nás. Ne každý se však dokáže se stresem vypořádat natolik, aby negativně neovlivňoval jeho pracovní výkon, zejména pak psychický i fyzický stav. Existují však určité techniky a způsoby, jak tento nežádoucí jev zmírnit či odstranit.

celý článek

Kategorie: Ostatní, Pro zaměstnance

Sedavé zaměstnání – jak na něj vyzrát?

16.06.2014

Většina z nás si při práci mnoho pohybu neužije – v zaměstnání obvykle sedíme po celou pracovní dobu, a to má samozřejmě neblahé dopady na naše zdraví. To už je úděl dnešní „počítačové“ doby. Co tedy můžeme dělat proto, abychom se cítili lépe, aby náš organismus netrpěl, aniž bychom měnili své zaměstnání?

celý článek

Kategorie: Ostatní, Pro zaměstnance

Personální agentury

14.05.2014

Pokud hledáte zaměstnání, jednou z možností je obrátit se na personální agenturu. Těchto agentur existuje značné množství a jejich nespornou výhodou je, že se na těchto místech koncentruje větší počet pracovních nabídek, čímž se vám hledání usnadňuje a navíc se zvyšuje pravděpodobnost úspěchu nalezení zaměstnání vhodného právě pro vás.

celý článek

Kategorie: Hledání práce, Přijímací řízení

Jak hledat práci?

01.05.2014

Pokud přijdeme o zaměstnání, je to velmi nepříjemné. Zvlášť v dnešní době, kdy najít dobrou práci je nelehký úkol. Je však třeba se s tím vyrovnat a co nejrychleji začít situaci řešit. Ze všeho nejdříve se jděte zaevidovat na nejbližší úřad práce a podejte o tom zprávu také zdravotní pojišťovně. Poté nastává čas samotného hledání nové práce.

celý článek

Kategorie: Hledání práce, Přijímací řízení

Otázky u pohovoru – na co se připravit?

19.10.2013

Pohovor je pro většinu z nás stresující záležitostí. Zároveň se však jedná o nevyhnutelnou součást přijímání nového zaměstnance, který má díky pohovoru možnost prezentovat své schopnosti a zkušenosti, ukázat se takzvaně „v nejlepším světle“ a dokázat potenciálnímu zaměstnavateli či personalistovi, že právě on/ona je pro výkon dané práce nejlepším kandidátem.

celý článek

Kategorie: Hledání práce, Pro zaměstnance

Když jsem obětí bossingu – bojovat, či odejít?

17.07.2013

Ne vždy jsou vztahy mezi zaměstnanci a vedením ideální. Občas dochází k neporozumění anebo k neshodám mezi oběma stranami, atmosféra na pracovišti se stává vypjatou a čas strávený v práci nás netěší, ba naopak. V některých případech však zajde situace natolik daleko, až se pro zaměstnance stává neúnosnou. Hovoříme zde o šikaně ze strany zaměstnavatele.

celý článek

Kategorie: Pro zaměstnance

Zákoník práce – změny od 1. 1. 2012

29.01.2013

Od nového roku došlo v zákoníku práce k mnohým změnám. Některé z nich se více či méně mohou dotknout i vás a je dobré být připraven. Uveďme si tedy alespoň přehled těch nejvýznamnějších změn, které se týkají například zkušební doby, pravidel výpovědi, možností odstupného anebo dohody o provedení práce.

celý článek

Kategorie: Pracovní právo