Portál Práce


Články

Konkurenční doložka

02.11.2014

Konkurenční doložka slouží k ochraně zaměstnavatele a jeho výdělečné činnosti před konkurencí a zneužitím získaných informací a údajů zaměstnancem. Proto musí zaměstnanec podepsat tuto doložku a dodržet podmínky v ní stanovené. Princip doložky spočívá v tom, že zaměstnanec po rozvázání pracovního poměru se zaměstnavatelem nesmí vykonávat konkurenční činnost proti svému dřívějšímu zaměstnavateli, která by jej mohla poškodit a to po dobu maximálně 1 roku.

celý článek

Kategorie: Pracovní právo, Pro firmy, Pro zaměstnance

Kdy vzniká nárok na odstupné?

26.10.2014

Zaměstnavatel vám může dát výpověď z mnoha důvodů, ovšem pouze v některých případech můžete získat odstupné. Konkrétně zaměstnanci vzniká nárok na odstupné v případě, že dostal výpověď z nadbytečnosti a firma přímo jeho pracovní místo ruší nebo v případě, že se zaměstnavatel nebo jeho část ruší či přemisťuje.

celý článek

Kategorie: Ostatní, Pracovní právo, Pro zaměstnance

Co je důležité vědět při volbě rekvalifikačního kurzu?

19.10.2014

Rekvalifikace znamená získání kvalifikace pro vykonávání nového druhu zaměstnání nebo se může jednat o doplňující formu kvalifikace pro současnou profesi. Lidé nastupují zpravidla do rekvalifikačního kurzu v případě, že přišli o práci a potřebují najít novou nebo jej volí jako doplnění potřebného vzdělání ke svému současnému zaměstnání, například z důvodu kariérního postupu. Co tedy znamená vlastní pojem „rekvalifikace“? Jaké jsou její podmínky a jak si nejlépe najít správný kurz?

celý článek

Kategorie: Hledání práce, Ostatní, Pro zaměstnance

Au pair - přes agenturu nebo na vlastní pěst?

07.10.2014

Au pair se stává u dnešních studentů čím dál tím více atraktivnější formou brigády. V současné době totiž vyvíjí společnost velký tlak na schopnost dokonale ovládat jeden nebo i více cizích jazyků. Proto řada studentů využívá možnost vycestovat do cizích států za účelem zlepšení svých jazykových znalostí.

celý článek

Kategorie: Ostatní, Pro studenty

Nemravné návrhy na pracovišti

25.09.2014

Sexuální obtěžování na pracovišti v našem prostředí není ničím neobvyklým. Mnohdy se jedná o zdánlivě neškodné narážky či snahu o humor. Ovšem každý z nás má své specifické vnímání a co je pro jednoho vtipem, pro druhého může být hrubou urážkou. Co je tedy sexuální obtěžování na pracovišti? A jak se proti němu případně bránit?

celý článek

Kategorie: Pracovní právo, Pro zaměstnance

Firemní dress code

10.09.2014

Dobrá image firmy má jistou spojitost také se stylem oblékání zaměstnanců. Oblečení je naší vizitkou, vypovídá o našem vztahu k okolí i k sobě samému a vyjadřujeme jím také své postavení. Někteří zaměstnavatelé tedy dbají na to, aby se jejich zaměstnanci oblékali reprezentativně a elegantně. Jedná se o takzvaný firemní dress code.

celý článek

Kategorie: Ostatní, Pro zaměstnance

Nepřítel práce zvaný syndrom vyhoření

29.08.2014

Díky výkonu náročného či stresujícího povolání se můžeme dostat do stadia, kdy z nás vyprchá veškerá chuť do práce, cítíme se zoufalí a bezmocní. Řeč je o syndromu vyhoření. Čím se tento stav vyznačuje, jaké jsou možnosti nápravy a zejména: jak syndromu vyhoření předcházet?

celý článek

Kategorie: Ostatní, Pro zaměstnance

Firemní večírky a jejich možná úskalí

06.08.2014

Pro někoho dlouho očekávaná příjemná událost, pro jiného jen nutné zlo, které je třeba vytrpět. Řeč je o firemních večírcích. Jaké jsou rizikové faktory těchto oslav a co je dobré před večírkem zvážit?

celý článek

Kategorie: Pro firmy, Pro zaměstnance

Teambuilding

29.07.2014

Teambuilding, tedy budování týmu, je účinnou metodou cíleného rozvoje týmu, stmelování kolektivu a rozvíjení některých potřebných dovedností. Podstatou celého procesu je zejména učení se na základě vlastních prožitků. Teambuilding je jistým přínosem pro každou firmu.

celý článek

Kategorie: Pro firmy, Pro zaměstnance

Práce při mateřské a rodičovské dovolené

07.07.2014

Příchod nového člena rodiny přináší nejen velikou radost, ale také navýšení výdajů na domácnost a na potřeby pro miminko. Mnohé rodiny se tak dostávají do finanční tísně, a pokud nestačí peníze, je nutné situaci řešit přivýdělkem nebo návratem do zaměstnání. Pokud chcete na rodičovské či mateřské dovolené pracovat, můžete, ale je třeba splnit určité podmínky, abyste nepřišly o vyplácené dávky.

celý článek

Kategorie: Ostatní, Pro zaměstnance