Portál Práce


Články

Nezaměstnanost v ČR klesla

13.04.2015

Již jsme vás informovali o zlepšování situace v oblasti trhu práce – jednalo se o zvýšení průměrné mzdy, díky čemuž si polepšila průměrně jedna třetina obyvatel. Podle posledních údajů Úřadu práce se však dostavilo zlepšení situace i v jiných oblastech. Mezi únorem a lednem, tohoto roku, došlo ke snížení počtu nezaměstnaných. Konkrétně šlo o snížení ze 7,7 % na 7,5 %. Pro někoho se to může jevit jako malá změna, není to však pravda. I tyto malé kroky ke zlepšení jsou velmi podstatné.

celý článek

Kategorie: Hledání práce, Pro firmy, Pro zaměstnance

Kde ušetříme za rok 2015?

07.04.2015

Rok 2015 nám přináší úspory v různých oblastech. Ušetřit by mohli, důchodci, podnikatelé, rodiče a další. Kde přesně se dá šetřit a kde nastala změna?

celý článek

Kategorie: Ostatní, Pro zaměstnance

Daňové přiznání za rok 2014

05.04.2015

Rok s rokem se sešel a mi se zase musíme připravovat na vyplňování daňového přiznání za rok 2014. Musí být vyplněné a odevzdané do konce března, co však nesmíme opomenout a co jsou nejdůležitější body tohoto přiznání? To vše se dozvíte v tomto článku.

celý článek

Kategorie: Ostatní, Pro zaměstnance

Rozvázání pracovního poměru

22.12.2014

V předchozím článku je popsána možnost ukončení pracovního poměru mezi zaměstnavatelem a zaměstnancem formou výpovědi. Jsou však i další možnosti rozvázání pracovního poměru. Konkrétně se zde zaměříme na dohodu, okamžité zrušení a zrušení ve zkušební době.

celý článek

Kategorie: Pro firmy, Pro zaměstnance

Prémie versus odměny

14.12.2014

Ocenění zaměstnance za pracovní výkon a nasazení nemusí být pouze prostřednictvím jeho základní mzdy, ale mimo ni i formou prémie nebo mimořádné odměny. Tento způsob odměňování není využíván pouze jako prostředek ocenění zaměstnance, ale velice často se jedná o motivační prvek pro stimulaci jeho následných výkonů. Některé společnosti mohou používat odměny i jako nástroj k docílení konkrétního cíle. Pro přidělování a vyplácení odměn a prémií platí různá kritéria a podmínky.

celý článek

Kategorie: Ostatní, Pro zaměstnance

Podpora v nezaměstnanosti

07.12.2014

Pokud se dostanete do situace, kdy přijdete o práci nebo pro vás bude výhodnější ji opustit, je dobré znát pár základních informací a faktů, jak se s touto situací nejlépe vypořádat. Prvotní východisko najdete na Úřadu práce, který vám pomůže s hledáním nového zaměstnání, získáním nové kvalifikace a zmírní i vaše finanční ztráty.

celý článek

Kategorie: Ostatní, Pro zaměstnance

Plat

30.11.2014

Plat je, stejně jako mzda, peněžitá odměna za práci zaměstnance v pracovním poměru se zaměstnavatelem. Rozdíl spočívá v tom, že plat dostávají zaměstnanci ve státním sektoru, jejichž zaměstnavatelem je stát, kraj, obec, příspěvková organizace nebo školská právnická osoba. Mzda je oproti tomu vyplácena v soukromém nebo-li podnikatelském sektoru.

celý článek

Kategorie: Pro zaměstnance

Mzda

23.11.2014

Mzda je odměna za vykonanou práci, která je vyplácena zaměstnavatelem zaměstnanci, a to v jistých periodách – zpravidla je vyplácena zpětně a každý měsíc. Většinou je sjednávána v pracovní smlouvě, v kolektivní smlouvě, ale existují i jiné způsoby jejího sjednání. Mzda je, na rozdíl od platu, vyplácena v privátním sektoru. Slouží jako kompenzace času, který zaměstnanec strávil v práci nebo jako zajištění určité životní úrovně.

celý článek

Kategorie: Pro zaměstnance

Motivace zaměstnanců

16.11.2014

Řada manažerů i ředitelů podniků a firem si neuvědomuje, jak velký potenciál ve své společnosti mají. Nedoceňují skutečnost, že by jejich podnik mohl mnohem lépe prosperovat, kdyby se více zaměřili na své zaměstnance. Je totiž pravdou, že správným přístupem k zaměstnancům a jejich motivací lze významně ovlivnit – zvýšit jejich pracovní výkon a celkový přístup k práci. Což má za následek vyšší prosperitu a větší konkurenceschopnost pro podnik či firmu.

celý článek

Kategorie: Pro firmy, Pro zaměstnance

Jaké máte možnosti přivýdělku na mateřské a rodičovské dovolené?

09.11.2014

Většina žen, které nastoupí na mateřskou dovolenou, se musí na dlouho dobu vzdát své práce a kariéry. Existují však možnosti vedlejšího přijmu, který žádným způsobem neodporuje zákonným podmínkám vyplácení mateřské a rodičovské dovolené. Jaké jsou tyto způsoby přivýdělku? A jak můžete získat peníze navíc i na rodičovské dovolené? A jaké jsou podmínky k těmto přivýdělkům?

celý článek

Kategorie: Hledání práce, Ostatní, Pro zaměstnance